Witaj na stronie "Kobieta wspaniała istota!"  
NIE ZALOGOWANY Log in czekaj na info
Strona dla młodych kobiet, inna od wszystkich innych stron

Nie widzisz wszystkich treści na tej stronie. Udowodnij, że nie jesteś robotem.

Polska rozwody statystyki wg rocznika statystycznego

Na stronie GUS można sobie wygenerować zestawienia danych rozwodów i małżeństw. Przykładowo w roku 2002 w Warszawie zawarto 71 małżeństw gdzie kobieta była z przedziału wiekowego 25-29 lat a mężczyzna 40-44 lat i co widzimy? że mężczyźni w wieku 40-44 lat własnie najczęściej wchodzili w związek małżeński z takimi własnie pannami, dla 57 kobiet był to pierwszy mąż, dla 11 kobiet był to drugi lub kolejny mąż (rozwódki). Liczby nie kłamią !!
W Warszawie w 2011 roku najczęściej rozwodzili się partnerzy z grupy wiekowej 30-34 lat, najczęściej po 5-9 latach małżeństwa
Patrzymy dalej, Ci nasi nowożeńcy z roku 2002, teraz są w grupach wiekowych: faceci 50-54 lat, kobiety 35-39 lat i co mówią liczby?:
w wyżej wymienionej grupie wiekowej po 10 latach małżeństwa tylko 1 pozew o rozwód złozony w Warszawie, można wysnuć wniosek, że 70 małżeństw przetrwalo ponad 10 lat, natomiast statystyka małżeństw z różnicą wieku 10-14 lat po 20 latach małżeństwa jest duża..a

Najczęsciej w woj. mazowieckim rozwodzą się Ci co wzieli ślub w wieku 20-24 lat, po 5-9 latach małżeństwa.

WYPEŁNIJ KRÓTKĄ ANKIETKĘ

Chcesz się rozwodzić ? kto chce?:
Ile lat po ślubie jesteście?:
Ile lat ma ON?:
Ile lat ma ONA?:
napisz miasto miejsca zamieszkania:

Wg rocznika statystycznego na 1000 zawartych małżeństw (dane z 2008 roku) 254 tych małżeństw rozpada się.
Częściej to kobiety składają pozew o rozwód. Wystarczy zerknąć do Rocznika Demograficznego GUS gdzie są dokładne dane liczbowe na temat zawierania małżeństw i rozwodów. ROZWODY W 2008 R. WEDŁUG OKRESU OD WNIESIENIA POWÓDZTWA DO PRAWOMOCNEGO ORZECZENIA ROZWODU, STRONY WNOSZĄCEJ POWÓDZTWO ORAZ ORZECZENIA O WINIE":
najczęściej rozwód mozna uzyskać po 2-3 miesiącach od wniesienia powództwa, czasem udaje się to szybciej, niekiedy sprawy są tak skomplikowane, że trwa to dośc długo ponad 6 miesięcy, nawet 2 lata. Głównego Urzędu Statystycznego

Zapraszam do analizowania danych statystycznych np. z 2008 roku rocznik demograficzny GUS:
Najczęściej rozwodzimy się kiedy w związek małżeński wstąpiliśmy w wieku 20-24 lat, z ogólnej liczby rozwodów w roku 2008 w liczbie 65475 aż 33490 rozwodów miało miejsce, gdy mąż miał 20-24 lata w momencie ślubu.
6973 związków małżeńskich wytrzymało 5-9 lat

W województwie dolnośląskim na 16390 zawartych małżeństw w 2003 roku statystyka rozwodów kształtuje sie następująco:
Statystyka rozwodów jest taka, że 79 małżeństw wytrzymało krócej niż 1 rok
193 małżeństwa wytrzymało 1 rok

Rozwody w grupie wieku 25-29 lat wedlug statystyk opublikowanych przez GUS zdarzają się bardzo często, po kilku latach małżeństwa. Częsciej z winy męża. Najczęściej rozwodzą się kobiety w wieku 30-34 lat po 10-14 latach małżeństwa.
Również często rozwodzą się młodsze tak mniej więcej po 5-8 latach małżeństwa. Wniosek z tego jeden, jeśli wczesnie wyjdziesz za mąż, to statystycznie jest duża szansa, że po 5-10 latach może dojśc do rozwodu. Nie generalizuj, bo każda sytuacja jest inna. Najmniej rozwodów jest w regionie południowo-zachodnim Polski.
Najczęsciej małżeństwa rozpadają się po 10-14 latach, równie często już po 5 latach, ale przed upływem 10, po 20-latach małżeństwa także się zdarzają, ale statystyka nie zawiera rozbicia na szczegółowe grupy wiekowe.
najmniej trwałe są związki małżeńskie osób wysoko wykształconych. Zdecydowanie mniej jest rozwodów na wsi
Patrząc na liczby rozwodów z roku 2010, częściej rozwodzą się kobiety z wyższym wykształceniem, gdy mąż miał wykształcenie średnie (woj. dolnośląskie).

Główne przyczyny rozpadu małżeństwa to (wg woj. dolnośląskiego):
Niedochowanie wierności małżeńskiej - częściej z winy męża, ale często także bez orzekania czy wina męża czy żony, wg orzeczeń sądu żony także
Nadużywanie alkoholu - zdecydowanie częściej z winy męża
Naganny stosunek do członków rodziny - z winy męża
Trudności mieszkaniowe
Nieporozumienia na tle finansowym
Niezgodność charakterów - na 5797 rozwodów, aż 2018 z tego powodu , prawie wszystkie bez orzekania o winie
Niedobór seksualny - bardzo rzadko z tego powodu rozpadają się małżeństwa
Dłuższa nieobecność
Różnice światopoglądowe
W województwie świętokrzyskim w roku 2010 potrzeba było 5-9 lat trwania małżeństwa aby stwierdzić niezgodnośc charakterów.

Mamy gotowy raport o upodobaniach kobiet w zakresie pozycji seksualnych. ZAPRASZAMY !!

ZAPRASZAMY WKRÓTCE
zbieramy materiały do modyfikacji strony

jak się rozwieść, najczybciej się rozwieść, rozwód bez orzekania o winie

Dzisiaj jest niedziela zajrzyj na tę stronę dnia: wtorek
Wieczorem, po 20:00 więcej danych osobowych i treści. Zapraszamy ! Przesladowanie czasem jest mylone z prawdziwą miłośćią, a ty pomyliłaś kiedyś ?

Zajrzyj kto najczęściej odwiedza tę stronę na naszej stronie

WERSJA MOBILNA TEJ STRONY
WIĘCEJ TREŚCI NA STRONIE PRZECZYTASZ jeśli udowodnisz, że nie jesteś ROBOTEM wpisz 2 razy swój adres email, wyślemy link do pełnych treści.

Nie wykorzystujemy Twojego adresu email do spamowania. Więcej w naszej polityce prywatności

po jakim czasie od stosunku
Do zapłodnienia dochodzi tak mniej więcej do 5 dni od stosunku. Trudno jest to wyliczyć.Comment

Molestowanie
Coraz więcej się słyszy, że w zakładach pracy czy to kolega, czy przełozony robi podchody seksualne do swojej koleżanki czy podwładnej. Mozna się temu przeciwstawiać. Często okazuje się, że wykonuje także inne działania.molestacja w zakładzie pracy

Rozwody niestety zdarzają się
W 2/3 przypadków, to żona wnosi pozew o rozwód. Ilość rozwodów jest publikowana w Roczniku Statystycznym. W 2016 roku po 2-4 latach małżeństwa rozwodzili się małżonkowie, którzy mieli wykształcenie policealne i średnie.
Nawet zdarzają się rozwody małżonków po 75 roku życia, gdy przeżyli już razem ponad 20 lat.